Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
2 marca 2026 r. o godzinie 8.00 rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i do klas I szkół podstawowych na rok szkolny 2026/2027. Rekrutacja przeprowadzana jest z wykorzystaniem systemu informatycznego dostępnego na stronie:
https://rekrutacje-paslek.pzo.edu.pl/switcher-public/
W pierwszym etapie rekrutacji, rodzice dzieci uczęszczających obecnie do przedszkoli, składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w nadchodzącym roku szkolnym.
Kolejny etap to elektroniczne składanie wniosków w terminie od 2 do 13 marca br.
W tym samym czasie rozpocznie się rekrutacja do klas I szkół podstawowych oraz oddziału sportowego w naszej szkole.
Poniżej szczegółowe zasady postępowań rekrutacyjnych.
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie klas trzecich,
Z ogromną radością informujemy, że w roku szkolnym 2026/2027 planujemy utworzenie klasy czwartej sportowej o profilu lekka atletyka. To doskonała propozycja dla uczniów, którzy kochają ruch, sportową rywalizację i chcą rozwijać swoje talenty pod okiem doświadczonych nauczycieli i trenerów.
Skąd ten pomysł?
Otóż od wielu lat nasza szkoła, we współpracy z sekcją lekkiej atletyki KS Polonii Pasłęk, z sukcesem kształci młodych sportowców, osiągając znakomite wyniki na szczeblu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Uczniowie SP nr 2 regularnie zdobywają medale najważniejszych imprez lekkoatletycznych, w tym m.in. złoty medal Mistrzostw Polski w czwórboju lekkoatletycznym, liczne tytuły mistrzów województwa oraz medale w biegach przełajowych.
Najlepszą wizytówką szkoły są jednak jej absolwenci. Wśród nich znajdują się wybitni sportowcy, którzy z powodzeniem reprezentowali Polskę na arenie międzynarodowej, m.in.:
Również dziś nasi absolwenci odnoszą sukcesy – w bieżącym roku stypendia sportowe Gminy Pasłęk otrzymały Emilia Wiśniewska oraz Nikola Cap.
Ponadto nasza szkoła dysponuje bardzo dobrą infrastrukturą sportową: trzema salami gimnastycznymi, kompleksem boisk “Orlik” oraz nowoczesnym sprzętem sportowym. Ogromnym atutem jest także bezpośredni dostęp do Stadionu Miejskiego z pełnowymiarową bieżnią lekkoatletyczną, co zapewnia uczniom optymalne warunki do systematycznego treningu i wszechstronnego rozwoju. W najbliższym czasie planowane jest oddanie do użytku siłowni oraz sali do tenisa stołowego.
Realizujemy również projekty “Aktywny As” czy “Umiem pływać”, poszerzając ofertę pozalekcyjnych zajęć sportowych dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych o naukę pływania, gry w siatkówkę, a już w przyszłym miesiącu - tenisa stołowego, w ramach programu “Aktywny do kwadratu”.
Dlaczego warto?
Sport to nie tylko rozwój sprawności fizycznej, ale także kształtowanie charakteru. Uczy pokory, cierpliwości, wytrwałości, odpowiedzialności oraz radzenia sobie z porażkami. Wspiera również rozwój społeczny – dzieci uczą się współpracy w grupie, wzajemnego wsparcia i budowania relacji. Sport buduje pewność siebie, kształtuje postawę fair play oraz uczy efektywnego mierzenia się z wyzwaniami.
Ogromną wartością dodaną uczęszczania do klasy sportowej jest nabywanie przez uczniów umiejętności godzenia aktywności sportowej z obowiązkami szkolnymi, co sprzyja lepszej organizacji pracy, systematyczności oraz podniesieniu motywacji do nauki. Zatem zapisanie dziecka do klasy sportowej to doskonała inwestycja w jego zdrowie, harmonijny rozwój i przyszłość – nie tylko w kontekście kariery sportowej.
Dyrekcja i Rada Pedagogiczna
Szkoły Podstawowej nr 2 w Pasłęku