Karta rowerowa- moje pierwsze prawo jazdy
6 maja w naszej szkole odbył się egzamin praktyczny z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) na kartę rowerową. W wydarzeniu uczestniczył funkcjonariusz policji asp. Piotr Pawlikowski, który czuwał nad prawidłowym przebiegiem sprawdzianu.
Uczniowie mieli okazję utrwalić znajomość przepisów ruchu drogowego oraz sprawdzić swoje umiejętności w praktyce. Podczas egzaminu szczególną uwagę zwrócono na bezpieczne poruszanie się po drodze, właściwe reagowanie w różnych sytuacjach oraz odpowiedzialne zachowanie uczestników ruchu. Funkcjonariusz przypomniał również o znaczeniu bezpieczeństwa i poinformował, że od 6 czerwca obowiązuje noszenie kasku podczas jazdy na rowerze. Egzamin był nie tylko sprawdzianem wiedzy i umiejętności, ale także cenną lekcją bezpiecznej i odpowiedzialnej jazdy. Szczególne podziękowania dla pana Dariusza Korwela za przygotowanie toru przeszkód oraz czuwanie nad bezpieczeństwem.
Klasy IV-VI rozpoczęły kampanię w ogólnopolskiej akcji profilaktyczno-edukacyjnej „Odpowiedzialny Kierowca”. Prace plastyczne promują bezpieczną jazdę. Akcja zwraca uwagę na zagrożenia spowodowane przez nietrzeźwych kierowców i buduje kulturę szacunku na drodze.
Iwona Matukiewicz



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!