Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
W Nowakowie odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym rywalizowało łącznie 18 szkół w kategorii wiekowej 10–12 i 13 - 15 lat. Wśród uczestników nie zabrakło również reprezentacji naszej szkoły – SP2 z Pasłęka. Naszą placówkę godnie reprezentowali: Patryk Kogut, Wojciech Olejnik, Wojciech Malczewski, Wiktor Malczewski, Martyna Sułkowska, Kaja Rudzińska, Dawid Zalman. Drużyna młodszych uczniów po zaciętej rywalizacji wywalczyła piąte miejsce, natomiast drużyna starszych uczniów dziesiąte miejsce.
Turniej był niezwykle emocjonujący i wymagający. Uczestnicy musieli zmierzyć się z trzema trudnymi etapami. Pierwszym z nich był test sprawdzający wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego. Następnie zawodnicy prezentowali swoje umiejętności praktyczne w miasteczku rowerowym, gdzie liczyła się znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Ostatnim etapem był sprawnościowy rowerowy tor przeszkód, który wymagał dużej precyzji, koncentracji oraz doskonałej techniki jazdy.
Podczas całego turnieju uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością przepisów ruchu drogowego, ale również wiedzą z zakresu pierwszej pomocy oraz wysokimi umiejętnościami jazdy na rowerze.
Serdecznie dziękujemy naszym reprezentantom za ambitną postawę, ogromne zaangażowanie oraz godne reprezentowanie szkoły. Gratulujemy osiągniętego wyniku i już dziś życzymy kolejnych sukcesów w przyszłorocznej edycji turnieju!
Opiekun
Dariusz Korwel



- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!